Nowe inwestycje w Kielcach

Województwo świętokrzyskie boryka się z problemem bezrobocia wśród mieszkańców. Sposobem na poprawienie statystyk mają być nowe miejsca pracy. W Kielcach oraz w jego okolicach poszczególne działki budowlane są sprzedawane inwestorom, którzy w tym miejscu mają stworzyć nowy zakład prac. Przykładem są tereny w samym centrum Kielc. Działka znajdująca się przy ul. św. Leonarda ma zmienić swoje oblicze. Z zaniedbanego terenu mają zniknąć niszczejące pustostany. Jest to doskonały teren inwestycyjny ze względu na lokalizację i możliwości adaptacji, ale wymaga uprządkowania, by ponownie cieszyć oko mieszkańców Kielc.

inwestycje kielce

Teren położony obok Obwodowego Urzędu Miasta oraz bazy pogotowia ratunkowego przez ostatnie lata nie prezentował się najlepiej ze względu na nieestetyczne pawilony handlowe. Długie wyjaśnienie sytuacji prawnej najemców tamtejszych nieruchomości, sprawiło że przetarg na sprzedaż gruntu nie był możliwy. Teraz po uprządkowaniu terenu, działka o powierzchni 1,3 tys. metrów kwadratowych zostanie wykorzystany na poczet rozbudowy kieleckiego magistratu. Plany co do powyższej działki nie zostały jeszcze ostatecznie doprecyzowane. Jednak niewiele wskazuje no to, by w tym miejscu powstał ośrodek rekreacyjny czy inny obiekt użyteczności publicznej.

Inwestorzy przechylnym okiem spoglądają również na tereny górskie. Województwo świętokrzyskie charakteryzuje się najniższymi cenami w całym kraju. Za atrakcyjnie położoną działkę tuż przy Kielcach o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych trzeba zapłacić około 200 tys. złotych. W tym wypadku cena podyktowana jest również dogodną lokalizacją – szybki dojazd do Krakowa oraz pięknym widokiem na górzyste tereny. Własna działka w górach to nie lada prestiż i możliwości na stworzenie np. hotelu czy punktu gastronomicznego. Standardowo za działkę pod budowę domu w rejonie Kielc płaci się od 30 do 60 złotych za metr kwadratowy. Ofert nie jest dużo, ale z pewnością należą do bardzo ciekawych i godnych uwagi przedsiębiorców czy rodziny planującej budowę nieruchomości.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz